Roccat – klawiatury dla wymagających graczy

Klawiatura Roccat MK Glow

Roccat do tej pory nie specjalizował się w tworzeniu klawiatur mechanicznych, zmiana nastąpiła w tym temacie dopiero w roku 2013, kiedy na rynek trafił ten model klawiatury. Przez wielu, do dnia dzisiejszego jest on uznawany w dalszym ciągu za najbardziej udany model tej firmy. Pierwszą, ogromną zaletą tego modelu, dostrzeganą już na pierwszy rzut oka jest duża podpórka pod nadgarstek. Zaletę tę, docenią jedynie te osoby, które wiedzą co to znaczy wielogodzinne korzystanie z klawiatury podczas pisania czy też gry. Tym samym warto nadmienić, iż mimo model ten powstał dla graczy, doskonale sprawdzi się on również w przypadku osób dużo piszących na swoim komputerze. Dla osób, lubiących mieć wszystko pod ręką, z pewnością ogromną zaletą okażę się fakt, możliwości samodzielnego zaprogramowania wielu klawiszy dodatkowych. Klawiatura posiada również wbudowaną kartę pamięci, pozwalająca na zapisanie ustawień a następnie zastosowanie ich w przypadku innego komputera do którego podłączymy klawiaturę.

Era gamingu trwa nadal. Sporty elektroniczne wciąż zyskują na popularności na całym świecie dlatego w kolejnym artykule na naszym blogu przeczytacie więcej o profesjonalnych klawiaturach Roccat Ryos. Klawiatury Roccat Ryos występuje aż w 5 odmianach: RYOS MK FX, RYOS TKL PRO, RYOS MK PRO, RYOS MK GLOW, RYOS MK. Wszystkie z nich są klawiaturami mechanicznymi jednak znacząco różnią się innymi cechami. Na początek warto dodać, że właśnie z tych klawiatur najczęściej korzystają profesjonalni gracze.

Jak już wspomnieliśmy wszystkie klawiatury ROCCAT RYOS posiadają mechaniczne przełączniki CHERRY MX o wytrzymałości 50 milionów naciśnięć każdy. Wszystkie mają też 3 dodatkowe przyciski umieszczone pod spacją, które obsługujemy za pomocą kciuka. Posiadają też wspólny design, który łączy błyszczący styl z funkcjonalnością bo na obudowie nie zostają smugi.

Co więcej seria Roccat Ryos ma solidną podpórkę pod nadgarstek oraz aż 5 antypoślizgowych podstawek, dzięki czemu klawiatura nawet nie drgie przy bardziej intensywnym użytkowaniu. Ryos posiadają też bardzo zaawansowany anti-ghosting pozwalający na jednoczesne użycie 30 klawiszy zwykłych i 8 kontrolnych. Jak w większości urządzeń tej marki seria Ryos posiada również funkcje Easy Shift, pozwalającą na zaprogramowanie podwójnych funkcji dla klawiszy.

ROCCAT RYOS MK FX

Unikalną cechą tej klawiatury jest jej podświetlenie RGB. Każdy klawisz możemy podświetlić osobno, możemy też wyłączyć podświetlenie klawiszy które nie są nam potrzebne. Podświetlenie może być dynamiczne albo stałe.

Ryos MK FX posiada aż 2 procesory ARM, które odpowiadają za szybkość wczytywania makr i innych ustawień. Wszystko po to, aby każde polecenie wykonywane było błyskawicznie, bez zbędnych opóźnień. Warto dodać, że klawiatura posiada 2MB własnej pamięci i potrafi zapamiętać ponad 500 makr.

Ciekawym dodatkiem w tym modelu są 2 złącz audio umieszczone w rogu klawitury, do których możemy podłączyć słuchawki lub mikrofon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *