Klawiatura Roccat RYOS TKL PRO i inne

To klawiatura pozbawiona numerycznych klawiszy, co wbrew pozorą jest jej największą zaletą. Gracze i tak z nich nie korzystają, a klawiatura ma znacznie mniejszy rozmiar przez co gamerzy zyskują więcej powierzchni do pracy z myszką. To właśnie dlatego ten model jest najczęściej wybierany przez profesjonalistów.

Klawiatura RYOS TKL PRO posiada niebieskie podświetlenie, które można dowolnie konfigurować na każdym przycisku co daje nam niewyobrażalne możliwości jeśli chodzi o podświetlenie. Podświetlenie może być stałe albo dynamiczne np. po naciśnięciu klawisza na klawiaturze pojawiają się różne animacje.

W modelu RYOS TKL PRO mamy jeden procesor i własną pamięć, która pozwala zapamiętać 470 makr. W TKL nie ma dodatkowych złącz USB ani audio.

Klawiatura dla graczy ROCCAT RYOS MK PRO jest odpowiednikiem klawiatury RYOS MK FX, różni się od niej dwoma szczegółami.

Przede wszystkim podświetlenie RYOS MK PRO jest jednokolorowe. Niebieskie podświetlenie można dowolnie konfigurować tak jak w przypadku TLK PRO. Kolejną zmianą w RYOS MK PRO są dodatkowe dwa złącza USB, do których możemy podłączyć dowolne urządzenie ze złączem USB. Także, jeżeli ten układ będzie dla nas wygodny do tego złącza możemy przyłączyć słuchawki gamingowe. Oczywiście tak jak w FX na drugim rogu znajdziemy złącza audio.

ROCCAT RYOS MK GLOW

To klawiatura z wydzieloną klawiaturą numeryczną, która wyglądem przypomina MK FX i MK PRO. Nie ma jednak dodatkowych złącz, które posiadały dwie poprzednie klawiatura.

Dużą różnicą jest też mniejsza ilość procesorów do obsługi makr. W modelu GLOW znajduje się tylko jeden CPU. Podobnie jak cała seria klawiatur MK GLOW posiada pamięć, która zmieści około 100 makr.
Kolejną różnicą jest też podświetlenie. W ROCCAT RYOS MK GLOW mamy stałe podświetlenie wszystkich klawiszy, którego poziom możemy regulować. Do wyboru użytkownika jest 6 intensywności podświetlenia w kolorze niebieskim. Podświetlenie można też wyłączyć.

ROCCAT RYOS MK

Jak wskazuje nazwa RYOS MK jest najprostszym modelem klawiatury z tej serii. Mechaniczne klawisze w tym modelu nie są podświetlane, więc jeśli lubisz grać w nocy to ten model raczej się nie sprawdzi.

Pod względem pozostałych funkcjonalności i dodatków RYOS MK jest taka sama jak model MK GLOW. To co przemawia za zakupem to zdecydowanie cena, która może być nawet o 200 zł niższa niż MK FX, taka kwota powinna wystarczyć na zakup solidnej myszki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *