Kamera na motor – Jak uwiecznić sportowe wyzwania?

Polscy kierowcy motocyklów wyścigowych należą do ścisłej światowej czołówki. Świadczą o tym chociażby wyniki w zawodach typu “stunt”, gdzie motocykliści “popisują” się akrobacjami na swoich pojazdach.

I często po tak emocjonujących wydarzeniach nie pozostawał żaden namacalny ślad czy zapis wideo. Do niedawna trudno było nagrywać swoje wyczyny z poziomu pierwszej osoby, gdyż na rynku nie było małych kamer sportowych umożliwiających rejestrację obrazu z perspektywy szybko poruszającego się motocykla.

Dziś sytuacja wygląda z goła inaczej, gdyż prawie każdy dobry sklep internetowy z kamerami sportowymi oferuje urządzenia, które z powodzeniem można zamontować do motocyklowych kasków i uwieczniać nie rzadko doskonałe akrobacje.
Kamery te są na tyle niewielkie i doskonale zautomatyzowane, że prowadzący motocykl poza pierwszym naciśnięciem klawisza start i finalnym stop nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności, czy nawet koncentrować się nad obsługą kamery sportowej.

Jaką kamerę wybrać?

Na rynku znajdziemy mnóstwo kamer sportowych. Mogą to być typowe modele kamer cyfrowych znane z tradycyjnego rynku wideo zapisujące obraz na wbudowane dyski twarde czy płyty DVD lub nowe, wysoce zminiaturyzowane kamerki sportowe typu Go Pro zapisujące obraz na karcie pamięci typu flash.
Z tradycyjnymi urządzeniami należy jednak uważać, gdyż pomimo swojej wysokiej jakości obrazu są praktycznie nieodporne za uderzenia i wstrząsy mechaniczne i złe warunki pogodowe – nie wybaczają złych warunków atmosferycznych w rodzaju śnieg czy deszcz.

Naszym zdaniem doskonałym wyborem dla motocyklisty będzie zakup kamery sportowej Go Pro, ponieważ posiada wiele opcji i oferuje nagrywanie w jakości Full HD.

Kamera sportowa na motocykl – ceny

Zakup kamerki sportowej Go Pro to nie najtańszy wydatek. Nowe modele Hero Silver można na rynku kupić w cenie około 1500 złotych, ale otrzymacie za to jedną z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technicznie kamer sportowych.
Dodatkowo rynek dostępnych do nich akcesoriów (obudów wodoodpornych, szelek i mocowań na kask lub motocyklową kurtkę) jest wprost nieograniczony.
I wszystko to w cenach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od jakości wykonania i prestiżu samego producenta.
Dla użytkowników o zdecydowanie mniejszym portfelu możemy polecić popularne w sklepach internetowych kamery sportowe firmy Overmax czy Tracer.

Ich koszt waha się w zależności od modelu oraz wyposażenia od 200 – do prawie 700 złotych. Ale w tej cenie otrzymujecie urządzenie naprawdę niezłej klasy i doskonale wyposażone.

Sportowe wyzwania stawiane motocyklistom można uwiecznić na wiele sposobów, ale najlepszym będzie zakup kamery sportowej do zamocowania na kasku.

A jeśli szukasz artykułów dla dzieci i niemowląt – Zobacz ofertę sklepu 4Toys.pl!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *