Jaki smartfon jest najlepszy?

Często zastanawiamy się “jaki smartfon jest najlepszy”, jest to bardzo trudne pytanie, na które można odpowiedzieć w ciągu chwili, jednak odpowiedź “przeterminuje” się bardzo szybko.  Praktycznie każdego miesiąca powstają nowsze wersje telefonów takie jak iPhone 5s, choć te obecnie używane nie wiele się różnią od swoich następców to jednak są nowocześniejsze.  Bardzo często nowszy model telefonu jest wzbogacony o parę aplikacji, zmiany w systemie operacyjnym lub jakieś dodatki, takie jak nowe mapy GPS, czytnik linii papilarnych czy aplikacje rozróżniające głos właściciela. W gruncie rzeczy większość aplikacji moglibyśmy zainstalować na starszym modelu i byłby praktycznie taki sam jak jego nowsza wersja, ale jest jedno “ale”.

Nowoczesne telefony nie prześcigają się wyłącznie aplikacjami, ich główną zmianą są parametry procesora, ilość wbudowanej pamięci dla systemu operacyjnego i parę innych dodatków natury technicznej. Warto zauważyć, że smartfony swymi gabarytami nieznacznie od siebie odbiegają, przy czym każdy z nich w nowszej wersji posiada mocniejszy procesor, więcej pamięci operacyjnej i możliwość odczytania większej karty pamięci. Dla zwyczajnego użytkownika te parametry nie będą mieć większego znaczenia, ponieważ i tak nei jest w stanie wykorzystać pełnej mocy obliczeniowej swojego smartfona, jednak każdy zaawansowany użytkownik będzie miał na uwadze, aby jego telefon był jak najmocniejszy, aby korzystanie z jego mocy obliczeniowej nie wiązało się z nadmiernym obciążaniem lub przeciążaniem go nowoczesnymi aplikacjami czy grami.

Ranking smartfonów

W erze telefonów komórkowych trudno jest znaleźć smartfon, który nie będzie spełniał naszych wymagań, dlatego w klasyfikacji decydują najdrobniejsze detale, wielkość, waga, dostępne oprogramowanie i opcje. Na dzień dzisiejszy ranking smartfonów przedstawia się w następujących sposób:

iPhone 5s
Ten model zdaniem użytkowników jest ideałem, przez nowoczesny wygląd, smukłą sylwetkę, mnóstwo oprogramowania, aż po czytnik linii papilarnych.

Na drugim miejscu znalazł się HTC One Google Edition, jest zwany najlepszym telefonem z androidem na świecie. Tak jak w przypadku iPhone 5s jego wygląd i “bajery” są niemalże spełnieniem marzeń.

Trzecie miejsce zajmuje HTC One, również design jest powalający, jednak tutaj również w grę wchodziła cena, która najwyraźniej spodobała się mniejszej ilości ludziom.

Te trzy modele są zwieńczeniem wielu lat pracy i udoskonalania, dlatego ich producenci w chwili obecnej stoją na piedestale najnowocześniejszych modeli telefonów na świcie.

Modeli i typów jest całe mnóstwo, każdy z nich różni się wyglądem, aplikacjami zainstalowanymi w systemie oraz samym systemem, choć nie jest ich tak wiele to jednak producenci ciągle pracują nad kolejnymi modelami, nad dodatkowymi gadżetami, które przyciągną klienta. Często też możemy się spotkać, że operatorzy sieci komórkowych za darmo lub za 1 złotówkę oddają najnowsze telefony, to element strategii marketingowej, która sprawia, że ciągle pożądamy jeszcze nowocześniejszej technologii, jeszcze lepszych telefonów i jeszcze więcej gadżetów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *