Co to jest smartfon?

W dobie powszechnego zinformatyzowania i rewolucji technologicznej zapewne nikogo nie dziwi fakt, iż możliwe także stało się połączenie telefonu z komputerem. Współczesny człowiek chce ciągle być na bieżąco, w stałym kontakcie, teraz i tu – temu właśnie ma służyć smartfon.
Smartfon to po prostu „mądry telefon”. Łączy on w sobie funkcje zarówno telefonu komórkowego, jak i komputera kieszonkowego. Istnieje wiele kontrowersji na temat tego, które urządzenie można nazwać smartfonem. Praktycznie każdy nowy telefon określany jest tym mianem, niejednokrotnie bezpodstawnie. Istotną, charakterystyczną cechą smartfona jest to, iż działa pod kontrolą systemu operacyjnego, dzięki któremu możliwe jest instalowanie dodatkowych aplikacji.

Najpowszechniej używane systemy to m.in.: Android, iOS czy Windows Phone. Dzięki smartfonowi, poza tradycyjną komunikacją czyli wykonywaniem połączeń, wysyłaniem wiadomości tekstowych, wiadomości e-mail, możemy przeglądać strony WWW, używać pagera, GPS, korzystać z cyfrowego aparatu fotograficznego czy kamery wideo, a nawet otwierać dokumenty w formatach takich jak np. OpenOffice czy PDF. Zapewne to nie wszystkie z możliwości tego niepozornego urządzenia.
Smartfon, choć wydawałoby się, że nowoczesny i nowy, to ma już kawałek swojej historii. To, że pojawił się pod koniec lat 90. nie oznacza, że w jego temacie zostało powiedziane już wszystko, zapewne ciągle będzie nas zaskakiwał swoimi funkcjami, które tak bardzo mają ułatwić i uprościć życie nam, ludziom XXI wieku

Smartfon dla dziecka

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada telefon, jedni ten bardziej nowoczesny, a inni nie potrzebują najnowocześniejszej technologii i korzystają z telefonów tych nieco starszych, bardziej ubogich w aplikacje czy dodatki. Świat stoi na tak wysokim poziomie, że już nawet dziecko korzysta z telefonów, najczęściej są to smartfony. Młodzież i dzieci stale są na bieżąco z nowinkami techniki, dlatego każde, nawet najmłodsze dziecko chce mieć najnowocześniejszy telefon, aby móc zwyczajnie się nim pochwalić przed kolegami. Są tego jednak i dobre strony, bowiem taki najnowocześniejszy telefon daje możliwość instalacji odpowiedniego oprogramowania, które będzie potrzebne uczniowi, daje dostęp do Internetu, który jest skarbnicą wszelakiej wiedzy.

Choć w przekonaniu wielu dorosłych młodzież nie powinna posiadać takich urządzeń to jednak w praktyce są one niezastąpione, stwarzają o wiele więcej korzyści, a niżeli szkód. Jeszcze parę lat temu telefony nie posiadały tak rozbudowanych funkcji jak dzisiejsze samrtfony, nawet te niższej klasy, a jednak potrafiły pomóc w wielu przypadkach. Dziś dotykowy ekran czy wysokiej jakości melodyjki nie są niczym zadziwiającym. Jednak możliwości smartfonów nie kończą się na takich błahostkach, dają nam możliwość odnalezienia się w terenie dzięki wbudowanej nawigacji GPS, pokazują wszystkie trasy, ostrzegają w terenach niebezpiecznych czy zwyczajnie pomagają w odnajdywaniu różnych informacji. Smartfon dla dziecka z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *